Pomocník či nepřítel?
Jiří Holík, Projektový manager
Před nedávnem jsem měl možnost vést školení Witness úrovně Basic pro skupinku několika lidí. Doposud jsem se vždy potkával s lidmi, kteří měli zájem se něco dozvědět, a proto bylo vždy mým cílem, předat jim určitou úroveň poznání a případně ve zbylém čase nad rámec řešit i jejich podněty a nápady. Z takovéto týdenní spolupráce jsem měl dobrý pocit nejen já, ale věřím, že i lidé, kteří se jej účastnili. Tedy, alespoň to vždy tvrdili 🙂
Poslední zkušenost pomohla můj pocit ze školení trochu rozšířit. Setkal jsem se s přístupem k Witnessu jako k nepříteli. Je třeba říci, že jakýkoli simulační nástroj, či počítačový software obecně může být sám o sobě opravdu výkonný a může umět lidem ušetřit práci v mnoha směrech, nicméně bez klíčových lidí, kteří jej využívají a konkrétně například v rámci simulací, vnášejí „duši“ do simulačních modelů bývá zpravidla jen drahou hračkou v šuplíku.
Chceme-li vynakládat investice do rozvojových projektů s využitím simulací s maximální efektivností, je vhodné vybrat pro práci se simulačním softwarem takové lidi se zájmem a vidinou cíle, pro které bude simulační software pomocníkem, nikoli nepřítelem.
Související články
Čvc 11, 2024
Aplikace pro WMS? Vysoká efektivita, rychlé aktualizace, maximální variabilnost
Aplikace pro WMS? Vysoká efektivita, rychlé aktualizace, maximální variabilnost
Čvn 7, 2024
Setkání uživatelů nástroje PREWIT
Setkání uživatelů nástroje PREWIT
Čvn 7, 2024